Grupy strzałów

Grupy strzałów umożliwiają Ci masowe polowanie na aukcje, bez obawy o to, że wylicytujesz więcej przedmiotów niż chcesz kupić.

Problem: chcesz na aukcji kupić telefon komórkowy. Jednak ofert z telefonami są dziesiątki. Normalnie więc ustawiałbyś ręcznie strzał do każdej aukcji po kolei, sprawdzał czy przypadkiem już wygrałeś, po czym jeżeli nie wygrałeś, ustawiałbyś strzał do kolejnej aukcji. Wszystko to niepotrzebnie Cię angażuje, bo przecież wiesz dobrze, które aukcje Cię interesują i ile telefonów chcesz kupić.

Rozwiązanie: Grupy strzałów pozwalają rozwiązać ten problem. W tym celu tworzysz nową grupę strzałów o nazwie np. "polowanie na 2 telefony" i ustawiasz maksymalną ilość wygranych strzałów w grupie na 2. Następnie dodajesz do snajpera wszystkie aukcje telefonów, które Cię interesują i przypisujesz je do utworzonej uprzednio grupy strzałów.

Załóżmy, że aukcji z telefonami było 20, zaś Ty, jak już wspominaliśmy, chcesz kupić tylko 2 telefony. Nasz snajper będzie więc po kolei próbował wygrać każdą z 20 aukcji, a gdy okaże się, że już 2 aukcje zostały wygrane, wówczas w pozostałych aukcjach nie będzie licytował.

Uwaga!

Grupy strzałów są domyślnie wyłączone w ustawieniach domyślnych, ponieważ zdarzają się sporadyczne przypadki, w których snajper źle rozpoznaje wynik strzału.

Może to prowadzić do sytuacji, w której snajper wygrywa aukcję z grupy, ale traktuje ją jako "niewygraną" i w związku z tym dalej poluje na kolejne aukcje z grupy w konsekwencji wygrywając ich więcej niż ustawiliśmy.

Te rzadkie błędy praktycznie zawsze są spowodowane usterką po stronie serwisu aukcyjnego, który zwraca Snajperowi informację, że aukcji nie wygrał, gdy tak naprawdę została ona wygrana.

Decydując się na korzystanie z grup strzałów prosimy więc brać pod uwagę takie ryzyko. Aby je zmniejszyć radzimy zawsze sprawdzać czy snajper prawidłowo rozpoznał wynik strzału.

poprzednie pytanie: Szybkie dodawanie strzałów
następne pytanie: Ile kosztuje używanie snajpera?

Aukcjoner.pl: regulamin | prywatność | rodo | kontakt