Przedłużanie aukcji w Allegro a snajper
2016-09-30

Na Allegro co jakiś czas występują awarie, która zwykle skutkują przedłużeniem aukcji o 24 godziny. Poniżej krótki poradnik jak użytkownicy snajpera powinni się zachować w takich sytuacjach.

Zauważmy, że przedłużenie aukcji ma negatywny wpływ na na nasze strzały w snajperze. W końcu nie po to licytujemy snajperem przed samym końcem aukcji, żeby potem czekać 24h, aż ktoś przebije naszą ofertę...

Jeżeli więc zalicytowaliśmy w aukcji, która została potem przedłużona, mamy dwie możliwości:

Pierwsza to poprosić sprzedającego o usunięcie naszej oferty. Jeżeli to zrobi, to wtedy sytuacja jest czysta - licytujemy od nowa, a nasza stara oferta nie jest brana pod uwagę.

Problem z tym rozwiązaniem jest taki, że po pierwsze sprzedający nie ma obowiązku usuwać naszej oferty, a po drugie może po prostu się nie dowiedzieć o naszej prośbie, bo np. nie odczyta poczty na czas...

Mamy więc jeszcze drugą możliwość. Polega ona na tym, że obniżamy swoją maksymalną ofertę ile tylko się da. Robi się to w ten sposób, że po prostu licytuje się nową, niższą kwotę ręcznie (nie snajperem). Najlepiej zrobić to jak najszybciej, póki nikt nie podbił naszej oferty. Allegro zapamięta wówczas naszą niższą ofertę jako nasze maksimum, dzięki czemu różnej maści "podbijacze" nie będą windować stawki na aukcji.

Gdy już obniżymy nasze maksimum, wtedy ma sens powtórne ustawienie snajpera - czy to na pierwotną kwotę czy inną (zwykle nieco wyższą).

Można tez połączyć obydwie metody - tj. najpierw obniżyć nasze maksimum, a zaraz potem dodatkowo poprosić sprzedającego o usunięcie naszej oferty. Wtedy maksymalnie się zabezpieczamy i najlepiej czyścimy pole przed kolejnym strzałem snajpera.

Autor: Aukcjoner

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
Aukcjoner.pl: regulamin | prywatność | rodo | kontakt