Przedłużanie aukcji na Allegro o 24h
2013-02-18

W niedzielę 17. lutego na Allegro miała miejsce poważna awaria trwająca ponad 6 godzin - poniżej można przeczytać oficjany komunikat Allegro w tej sprawie: http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1643115-Problem-z-dostępem-17.02.2013-r.

Niestety, dla Allegrowiczów chcących licytować w ostatniej chwili ciągle odczuwalne są skutki tej awarii - zgodnie z powyższym komunikatem wszystkie aukcje, które TRWAŁY w czasie awarii będą przedłużone o 24h. Nie jest więc tak jak zwykle, kiedy to przedłużane są tylko te aukcje, które KOŃCZYŁY się w czasie awarii.

Problemem jest tutaj to JAK Allegro przedłuża aukcje - otóż:

  • najpierw na aukcji widać starą datę zakończenia aukcji
  • snajper licytuje zgodnie z tą datą, chwilę przed końcem
  • po zakończeniu aukcji, przez paręnaście minut widać napis "Zakończona"
  • dopiero potem aukcja jest przedłużana o 24h, jednak nasza licytacja zostaje

Tam gdzie dało się stwierdzić, że dana aukcja nie została jeszcze przedłużona, tam przedłużyliśmy strzały automatycznie (można to poznać po tym, że czas strzału jest 24h późniejszy niż koniec aukcji). W pozostałych wypadkach nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić i strzały będą się wykonywać o zaprogramowanym uprzednio czasie.

Oczywiście powyższe problemy nie są specyficzne dla snajpera, lecz występują także podczas zwykłego ręcznego licytowania.

W zaistniałej sytuacji radzimy więc:

  • albo usunąć planowane strzały i dodać je ponownie dopiero PO przedłużeniu aukcji (jednak ryzyko jest takie, że dana aukcja może nie być przedłużona i przez to ją stracimy),
  • albo zaakceptować, że nasze licytacje mogą się okazać przedwczesne o 24h

Oczywiście gdy tylko sytuacja się unormuje automatycznie zwrócimy niesłusznie odjęte strzały snajpera. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, które aukcje zostały faktycznie wygrane, a które nie (np. zostały przedłużone o 24h i ktoś nas przebił).

AKTUALIZACJA 1:
Dodatkowe informacje co można robić w ww. sytuacji:

  • Jeżeli chcemy zalicytować snajperem ponownie - musimy najpierw usunąć stary strzał do danej aukcji, a następnie dodać go ponownie.
  • Jeżeli chcemy usunąć naszą poprzednią licytację, możemy poprosić o to sprzedającego. Jeżeli jednak sprzedający tego nie uczyni, zawsze możemy obniżyć naszą ofertę - np. jeżeli snajper zalicytował 100zł, a cena na aukcji wynosi 50zł, wystarczy (ręcznie) zalicytować np. 51zł - wtedy naszym maksimum stanie się kwota 51zł i wtedy ma sens ponowne nastawienie snajpera na 100zł.

AKTUALIZACJA 2:
Nieprawidłowo zaliczone strzały zostały zwrócone.
Niektóre strzały mogą ciągle wskazywać błędną datę zakończenia aukcji (aukcja została już przedłużona, a strzał nie) - strzały te będą na bieżąco przedłużane, tak by pokrywały się z datą na aukcji.

AKTUALIZACJA 3:
Wszystkie strzały powinny już wskazywać poprawną datę zakończenia aukcji.

Autor: Aukcjoner

Aukcjoner.pl: regulamin | prywatność | rodo | kontakt