Są sklepy Allegro
2007-11-20

Poniżej zamieszczamy informację prasową od Allegro dotyczącą wprowadzenia sklepów wewnątrz Allegro. Jak na razie sklepy są w wersji Beta co oznacza, że mogą występować w nich różne usterki oraz niedociągnięcia. Czy sklepy przyjmą się na naszym rynku? Oceńcie to sami, ale przyznać trzeba, że opłaty są dosyć wysokie (nawet 8% od sprzedaży - cennik).

--- Allegro pisze:

Informujemy, że uruchomiliśmy Sklepy Allegro, nową formę sprzedaży w ramach serwisu.

Zapowiadane podczas Spotkania Allegro Sklepy to usługa skierowana do Sprzedających, którzy ze względu na koszty wystawiania przedmiotów dotychczas ograniczali swoją ofertę. Dzięki nowej usłudze zaprezentować swój pełny asortyment, ponosząc symboliczne opłaty za wystawienie.

Oferta w formacie sklepu wystawiana jest na 30 dni (poza sklepami trwa najwyżej 14 dni) i może być wznawiana automatycznie. Zakładający sklep otrzyma dodatkowo:

 • stronę na prezentację całej oferty,
 • możliwość utworzenia własnego porządku kategorii,
 • miejsce na 5 stron informacyjnych,
 • miejsce na własne logo.

Zobacz, jak otworzyć swój sklep na Allegro.

Widoczność ofert sklepowych

Oferty sklepowe Kupujący znajdą poprzez:

 • katalog Sklepów,
 • widoczną obok nazwy Sprzedającego ikonę ,
 • logo z opisu przedmiotów sprzedawanych przez właściciela sklepu,
 • linki Pokaż przedmioty... oraz Pokaż sklep... na jego karcie użytkownika.

Główna wyszukiwarka Allegro nie bierze pod uwagę ofert sklepowych. Jeśli jednak pokaże mniej niż 10 pozycji spełniających kryteria, przedmioty ze sklepów pojawią się w wynikach.

Koszty prowadzenia sklepu

Sklepy są usługą abonamentową, 30-dniowa opłata wynosi 25 złotych. Aby pozwolić Wam na ocenę przydatności tej formy sprzedaży, za pierwszy miesiąc korzystania będzie pobrana niższa opłata - 2,50 zł. Wystawienie przedmiotu jest tańsze niż w wypadku pozostałych form sprzedaży (aukcji i Kup teraz), prowizja jest wyższa (szczegółowy cennik).

Podpowiedz nam, jak ulepszyć Sklepy

Narzędzie, które oddajemy Wam do dyspozycji, znajduje się obecnie w wersji "beta". Dołożyliśmy starań aby było one pozbawione błędów, jeśli jednak coś umknęło naszej wadze, prosimy o zgłoszenie błędu.

Mamy nadzieję, że funkcjonalność spełni Wasze oczekiwania. Jeśli jednak jakieś rozwiązania nie będą Wam odpowiadać albo będziecie mieć pomysły na usprawnienie już istniejących funkcji, prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 • Więcej informacji o sklepach
 • Wasze opinie i dyskusja z autorem projektu
  Autor: Aukcjoner.net | Źródło

  Komentarze:

  Uwaga, allegro rozpasło się już do niewyobrażalnych rozmiarów !!!!!!!!!! Nawał reklam we wszystkich stacjach telewizyjnych chyba świadczy o tym, że nie wiedzą już gdzie pakować kasę, we łbach się poprzewracało. Spot 30 sek. w TVN w okolicach "Na Wspólnej" 53 tys PLN + VAT !!!!!!!!!!!!
  Autor: o allegro Dodany: 2007-12-11 10:34

  źródło: http://reklama.tvn.pl/6902,cennik.html - zakładka cennik.
  Autor: o allegro Dodany: 2007-12-11 10:37

  Jakże byłoby wspaniale by wyeliminować nieuczciwych sprzedawców. Lub ogłosić takie sankcje by sprzedawcy nie oszukiwali
  Autor: romekkap Dodany: 2007-12-25 21:12

  Fajnie że wprowadzili tą opcję ze sklepem. To takie kolejne zabezpieczenie przed nieuczciwymi allegrowiczami. Normalnie na aukcjach oszuści mówią o sobie że są sklepami a tak na prawdę oszukują. Teraz przynajmniej bardziej będziemy pewni że mamy na prawdę do czynienia z firmą - chociaż i tak 100% pewności nigdy nie będziemy mieć :-)
  Autor: Jarek Dodany: 2008-01-21 14:07

  To wcale nie jest tak, że jeśli ktoś nie bierze udziału w programie "allegro sklep" tym sklepem nie jest, ja prowadzę taki sklep (płacę składki ZUS, podatki itp) a nie biorę udziału w programie bo warunki są dla mnie nie korzystne, trzeba wystawiać z opcją "kup teraz" a mnie to nie interesuje, jakbym tak chciała to bym miała stacjonarny sklep, fakt, że są oszuści, którzy nie rozliczają się z fiskusem ale opcja sklep tego nie wyeliminuje.
  Autor: krucha Dodany: 2008-01-21 20:10

  Prowadzę sklep w Allegro i mam firmę zawsze płacę podatki z każdej sprzedaży . Ale prowadzenie sklepu na Allegro jest dla mojej działalności artystycznej nie opłacalne i powoli się wycofuję a szkoda. Po za tym gdyby przedmioty były widziane w działach to jeszcze była by szansa ,a tak jest to nie opłacalne jak dla mnie.:-(
  Autor: Zbyszek Dodany: 2008-02-11 14:29

  Czy prowizja 5zł od 100zł to nie rozbój ???plus wystawienie,zdjęcia???
  Autor: zagłębiak Dodany: 2008-02-24 08:21

  szczerze mogę powiedzieć ze założenie sklepu nie bardzo sie opłaca! mimo że miałem dużo przedmiotów to gdy wystawiałem je na 30 dni, mało ludzi przeglądało moje produkty i sprzedaż była prawie zerowa!!

  teraz gdy wróciłem ponownie do starego systemu to mam przez 10 dni od 50 do nawet 400 odsłonięć produktu! i sprzedaż wzrosła o 80% sprzedaje średnio 4 produkty dziennie, zaś w starym systemie miałem problem z dwoma produktami w tygodniu!!

  Także teraz sami pomyślcie co sie bardziej opłaca!
  Autor: Grzegorz Dodany: 2008-03-25 03:43

  Cały czas myślę, zastanawiam się czy założyć sklep allegro czy sprzedawać tak jak do tej pory. Od kiedy stosuję odpowiednie pory kończenia się aukcji moje obroty wzrosły o 30%. Dziękuję serdecznie i zapraszam: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11482111
  Autor: flipper2008 Dodany: 2012-03-31 19:50

  Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
 • Aukcjoner.pl: regulamin | prywatność | rodo | kontakt