Jak automatycznie wstawiać panele do aukcji?
2015-02-08

Wstawianie panelu do naszych aukcji Allegro to kilkuetapowy proces. Zakładamy, że mamy już gotowy panel, który jest odpowiednio skonfigurowany zgodnie z naszymi potrzebami. Chcemy jedynie, żeby znalazł się w wybranych aukcjach z naszego konta (np. we wszystkich) nie musząc przy tym edytować każdej aukcji z osobna.

Krok pierwszy zaczynamy więc z poziomu edycji panelu. Obok przycisku "zapisz ustawienia" jest także przycisk "wstaw panel na swoje aukcje": Kliknięcie przycisku przenosi nas do osobnego formularza, w którym będziemy konfigurować gdzie i jak mają być wstawione panele: Z pierwszym polem ("W jakim miejscu aukcji wstawić nowy panel") nie powinno chyba być wątpliwości. Drugie pole ("Usuń istniejące panele Aukcjonera") dotyczy tego co robić, gdy Aukcjoner znajdzie już w naszej aukcji jakiś panel (liczą się tylko panele Aukcjoner.pl). Zwykle nie chcemy mieć kilku paneli w jednej aukcji i wtedy wybierzemy opcję trzecią tj. usunięcie wszystkich znalezionych paneli i wstawienie nowego.

Czasami jednak nie chcemy usuwać wszystkich znalezionych paneli - np. możemy mieć 2 panele w aukcji - jeden w postaci słupka z boku, a drugi, duży pod aukcją. Chcemy np. zmienić rozmiar tego dużego panelu. Wtedy wybierzemy opcję drugą, tak żeby panel słupkowy nie został usunięty ani zmodyfikowany.

Po ustawieniu tych opcji klikamy "Zapisz ustawienia", po czym przechodzimy do zakładki drugiej, gdzie ustalimy do jakich aukcji wstawić nasz panel: Tu interesuje nas pole wyboru "Do których aukcji wstawić panel". Najczęściej będziemy chcieli wstawić panel do wszystkich aukcji i wybierzemy opcję pierwszą.

Opcja druga umożliwia wyspecyfikowanie kilku wybranych aukcji. Może się to przydać np. do testów, żeby sprawdzić czy Aukcjoner prawidłowo wstawi panel do jakiejś wybranej aukcji.

Ciekawa jest też opcja trzecia, która umożliwia nam dokładne wybranie interesujących nas aukcji. W tym celu wchodzimy na Allegro, na aukcje ze swojego konta i zawężamy je tylko do tych, które nas interesują. Gdy na liście naszych aukcji widać tylko te, do których chcemy wstawić panel, wtedy kopiujemy adres takiej strony i podajemy go w Aukcjonerze.

Wybrawszy interesującą nas opcję klikamy przycisk "Dodaj aukcje". W tym momencie Aukcjoner zacznie pobierać dane wybranych aukcji z naszego konta w Allegro, co może trochę potrwać (nawet kilka minut). Możemy w tym czasie odświeżać stronę, żeby sprawdzić czy już skończył pobieranie danych.

Gdy Aukcjoner pobierze z Allegro listę naszych aukcji, naszym oczom powinien ukazać się taki widok: Jak widać lista zawiera listę aukcji pobranych z Allegro. Przy każdej aukcji widzimy link "podgląd". Gdy go klikniemy zobaczymy jak będzie wyglądała aukcja po wstawieniu do niej panelu. Weryfikujemy w ten sposób czy dobrze podaliśmy miejsce gdzie panel ma być wstawiony.

Jeżeli wszystko nam odpowiada, to jesteśmy gotowi do wstawienia panelu. W tym celu wystarczy przejść do pierwszej zakładki i kliknąć tam przycisk "uruchom dodawanie paneli". Kliknięcie rozpocznie wstawianie paneli, które może zająć nawet kilkadziesiąt minut. Przechodząc do drugiej zakładki i odświeżając stronę, możemy śledzić na jakim Aukcjoner jest etapie - dane na liście aukcji będą wskazywały, czy do danej aukcji panel został już wstawiony, czy może wystąpił jakiś problem: Ostatecznie, gdy Aukcjoner zakończy wstawianie paneli, w pierwszej zakładce zobaczymy, że status zadania to "ukończone", zaś nasze aukcje powinny już zawierać panel aukcyjny.

Autor: Aukcjoner

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
Aukcjoner.pl: regulamin | prywatność | rodo | kontakt